Reklam Alanı

Kurtlar Vadisi Irak Filmi Yorumları

Filmi Yöneten Serdar Akar ve Yapımcı Raci Şaşmaz'ın Yeni Filmi Kurtlar Vadisi Irak İzlemeye Değer mi? Kurtlar Vadisi Irak Film Yorumları;


Kurtlar Vadisi Irak Filmi Konusu;

4 Temmuz 2003 günü Kuzey Irak'ta Türk karargahına Amerikan askerileri baskın yapıp Türk askerlerini tutuklayıp başlarına çuval geçirmişlerdir. Polat Alemdar bu olayın intikamını almak için Irak'a gitmiştir. Amerikan komutan Sam William Marshall ve askerlerine yaptığı planla başlarına çuval geçirip gazetecilerin onları fotoğraflarını çekmesini ister ama Sam elindeki koz sayesinde kurtulmuştur Polat ve ekibi plan değiştirip Sam'i öldürmek isterler,Amerikalılar düğünde havaya ateş açan insanları terörist diye tutuklayarak organlarını alıp ülkelere satmaktadır Leyla kendi düğününde eşi öldürüldükten sonra Amerikalı askerlere büyük bir nefret duymaktadır. Polat pazar yerinde Sam öldürmek ister. Leyla'nın akrabası Ali ölen oğlunun intikamını almak için canlı bomba olmuştur ve pazar yerinde patlamıştır Sam ufak bir yara almıştır Amerikan askerleri ve diğer insanlar arasında çok sayıda ölü ve yaralı vardır Erhan, Abdülhey ve Memati olay yerinden kaçarlar Polat'ın peşine iki Amerikan askeri takılır Polat ikisini de öldürür ve buluşmaları gereken yerde adamlarıyla buluşur Amerikan askerleri saklandıkları yeri bulup baskın yapmıştır Polat ve adamları kaçarlar Leyla onları saklamıştır. Polat ve adamları kurtulur Polat yeni bir plan yapar Sam'e gelecek olan piyanonun içine bomba koyarlar Sam bombadan kurtulur ve Askerlerle köye saldırır Polat ve ekibi yaralanır ama askerileri öldürmeyi başarırlar Sam Leyla'yı öldürmüştür Polat Sam ile teke tek kavgada Leyla'nın hançeri ile Sam'i öldürür.
Yönetmen: Serdar Akar
Senaryo: Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener
Oyuncular: Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun, Kenan Çoban, Erhan Ufak, Billy Zane, Bergüzar Korel, Ghassan Massoud, Diego Serrano, Spencer Garrett, Gary Busey, Nusret Şenay, Tayfun Erarslan, Tito Ortiz, İsmet Hürmüzlü, Jihad Abdou, Yavuz İmsel, Mauro Martino gibi ünlü isimler rol almaktadır.

Kurtlar Vadisi Irak Editörün Yorumu;

Bence Türk sinemasına büyük katkıları olmuş bir film, hakkını yememek lazım. Ayrıca çekimleri de hiç fena değil bence.

Kurtlar Vadisi Irak İzleyici Yorumları;

Filmi Yöneten Serdar Akar ve Yapımcı Raci Şaşmaz'ın Yeni Filmi Kurtlar Vadisi Irak İzlemeye Değer mi? Kurtlar Vadisi Irak Film Yorumları.

Hiç yorum yok