Reklam Alanı

Kurtlar Vadisi Melodisiyle Patates Satan Iraklı Pazarcı

Kurtlar Vadisi müziğiyle patates satan Iraklı Türkmen pazarcı. Kurtlar Vadisi Melodisi ile Muz Satan Pazarcılar;

Kurtlar Vadisi melodisiyle patates satan Iraklı pazarcı izle. Iraklı pazarcının bu yöntemi hem güldürüyor hem de müşteri çekiyor "Bir lira da bir lira da bir lira da bir" ve "Alın da alın da alın da alın da alın"SAMSUN - Samsun'da pazarcılık yapan 19 yaşındaki Iraklı Türkmen Ömer Muhsin.
Kurtlar Vadisi müziğiyle patates satan Iraklı pazarcı Iraklı pazarcının bu yöntemi hem güldürüyor hem de müşteri çekiyor

"Bir lira da bir lira da bir lira da bir"
                                                             ve
"Alın da alın da alın da alın da alın"

Samsun'da pazarcılık yapan 19 yaşındaki Iraklı Türkmen Ömer Muhsin, Kurtlar Vadisi dizisi'nin efsane melodisi "Kurtlar Vadisi Cendere" müziğini uyarlayarak patates satması görenleri şaşırtıyor. Ömer Muhsin 2 yıl önce Irak'tan kaçarak Türkiye'ye yerleşti. 1 senedir Samsun'un değişik halk pazarlarında pazarcılık yapan Muhsin, bir özelliğiyle diğer pazarcılardan ayrılıyor. Kurlar Vadisi dizisinde çalınan efsane Cendere müziğinin melodisini satacağa ürünlerin fiyatına uyarlayan pazarcı Muhsin, yüzlerce tezgahın kurulduğu pazarlarda dikkatleri üzerine çekiyor. Cendere melodisine uyarladığı "Bir lira da bir lira da bir lira da bir" ve "Alın da alın da alın da alın da alın" şeklindeki bağırmalarıyla vatandaşların ilgisini çeken Muhsin, diğer pazarcı esnafına göre daha fazla müşteri çekip, herkesten çok iş yapıyor. "Vatandaşlar beni çekip sosyal medyaya yüklüyor" Vatandaşların da kendisine yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Ömer Muhsin, "Irak Türkmenlerindenim. 2 yıldır Türkiye'de yaşıyorum. 1 senedir de pazarcılık yapıyorum. Haftanın 5 ayrı günü çeşitli pazarlarda pazarcılık yapıyorum. Eskiden Kurtlar Vadisi'ni izliyordum. Çok hoşuma gidiyordu. Patronlarım da bu melodiyi sattığı ürünlere uyarlayıp, satmaya çalışıyordu. Melodiyle satış yaptığımda beni gören vatandaşlar telefonuyla kameraya çekip sosyal medyaya atıyorlar. Kurtlar Vadisi dizisini izlediğim 'Cendere' melodisini 'bir lira da bir lira da bir lira da bir' ve 'alın da alın da alın da alın da alın' şeklinde uyarlayıp sebzeleri satmaya çalışıyorum. Vatandaşlardan da durumdan çok memnun" dedi. Bazı pazarcılar da Muhsin gibi satış yapmaya çalışırken, bu işi en iyi Muhsin'in yapabildiğini söylüyorlar. Muhsin'in şarkı söyleyerek satış yapmasını değerlendiren diğer pazarcılar, "Muhsin, pazarımızın neşe kaynağı. Irak'tan gelmesine rağmen müşterilerle iyi anlaşıyor. Şarkı söyleyerek müşteri çekmesi bize ters gelmiyor. Biz de söylüyoruz ama onun kadar başarılı olamıyoruz. Müşterilerin ona gitmesinde Kurtlar Vadisi'nin melodisini kullanmasının da etkisi olabilir" diye konuştular. Ömer Muhsin, pazarlarda bağırarak ürün satmanın yasak olmasından dolayı şarkı söylediği zamanlarda ses sınırını aşmamaya dikkat ediyor.

Kurtlar Vadisi Melodisi ile Muz Satan Pazarcılar Pazarlar, yaratıcı naraların atıldığı yerlerdir bildiğiniz üzere. Bu yaratıcı naraları atanlarsa emekçi pazarcı abilerimiz, kardeşlerimizdir.. İki pazarcı genç var ki artık bu boyutu aşmış, işi profesyonel hale getirmişler. İkiside Kurtlar Vadisi'nin meşhur cendere melodisi ile nara atıyorlar. İlgi çekiyor mu? Çekmez mi, çekiyor tabi.. :) Muz satmada etkili bir yöntem ve başarıyolardır illa ki :)

''Yerli muz var Al al al al al al al ala alalalalalallala ''

                Al al al al al al al muz satan genç

kurtlar vadisi melodisiyle muz satan pazarcı-al al al al

1 yorum: